Przewodnik dla początkujących po drzwiach antywłamaniowych

Bezpieczeństwo domu zaczyna się od drzwi wejściowych – przeczytaj tę poradę eksperta, czy specjalistyczne drzwi antywłamaniowe są odpowiednie dla Twojego domu.


drzwi w ładnym stylu

Zabezpieczenie domu to nie tylko ochrona kosztowności, to także zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju Tobie i Twojej rodzinie. I chociaż chcesz, aby Twoje drzwi wytrzymały każdą próbę włamania, ważną częścią Twojego bezpieczeństwa jest również to, kogo wpuszczasz i w jaki sposób. Czy drzwi antywłamaniowe mogą być rozwiązaniem dla Twojego domu?

 

Specjalistyczny projekt zapewni funkcjonalność do kontroli wejść na zamówienie, a także integrację z systemami automatyki domowej. Ale oczywiście Twoje drzwi wejściowe również powinny wyglądać pięknie i pasować do wyglądu zewnętrznego Twojego domu – spójrz na niektóre z tych atrakcyjnych sposobów zabezpieczenia swojej własności.

 

Czym dokładnie są drzwi antywłamaniowe?

Zaskakująco łatwo jest rozbić standardowe drewniane drzwi. Bardziej dyskretni i utalentowani intruzi również będą otwierać zamki. Z tego powodu większość włamań odbywa się przez przednie lub tylne drzwi.

Drzwi antywłamaniowe składają się z dwóch głównych elementów, z których pierwszy to konstrukcja wykonana ze stali. Oznacza to, że bardzo trudno je rozbić. Drugi to system rygli, w którym różne stalowe rygle wsuwają się poziomo i pionowo w niestandardową stalową ramę wokół drzwi. Można również dodać drugi zamek, aby zablokować pierwszy. Oznacza to, że klucz do zamka podstawowego byłby sam w sobie bezużyteczny.

 

Otwórz drzwi – ostrożnie

Drzwi, których nie można rozbić, to tylko jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

 

Inną wspólną cechą jest zatrzask bezpieczeństwa lub ogranicznik drzwi. Dzięki temu możesz otworzyć drzwi tylko na 10 mm, dzięki czemu możesz ocenić, kto stoi na twoim progu, nie dając mu dostępu. Podobnie szpiegowski otwór lub system domofonowy można wbudować w dowolne drzwi antywłamaniowe, aby zapewnić ten dodatkowy poziom bezpieczeństwa.

Jeśli masz system sterowania domem, taki jak Control4 lub Crestron, możesz również skorzystać z funkcji zdalnego dostępu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo i zaawansowany dostęp.

 

Wybierz projekt na zamówienie

Piękno drzwi antywłamaniowych polega na tym, że całą stal i śruby we wnętrzu można ukryć za niestandardowym projektem, pasującym do stylu Twojej nieruchomości.

 

Warstwy zewnętrzne mogą być wykonane z rzeźbionego drewna lub dowolnego materiału, który pasuje do istniejącej architektury. Nawet instalacje drzwi antywłamaniowych w zabytkowych budynkach można dopasować do oryginałów, aby zachować zgodność z przepisami dotyczącymi dziedzictwa angielskiego.

 

Jak bezpieczne są twoje drzwi bezpieczeństwa?

Wszystkie elementy budynku są regulowane przez ten sam system, który zapewnia stopień bezpieczeństwa od SR1 do SR8 – przy czym SR8 jest najbezpieczniejszy. Poziomy te są określane na podstawie tego, ile czasu zajęłoby komuś z odpowiednimi narzędziami naruszenie wejścia.

 

Na przykład w ochronie SR1 oportunista ze śrubokrętem może wymusić wejście w ciągu kilku minut. W miarę wchodzenia na kolejne poziomy potrzebne narzędzia stają się coraz poważniejsze – takie jak młoty kowalskie i szlifierki tarczowe – a czas potrzebny na włamanie się wydłuża.

 

Drzwi antywłamaniowe w domu mogą również zapewnić więcej niż tylko ochronę przed intruzami; Mogą być ognioodporne, aby wytrzymać różne poziomy ekspozycji, dzięki czemu nadają się do drzwi wewnętrznych w obszarach, które mogą być zagrożone. Jeśli stanowi to problem, zapytaj instalatora o najlepszą klasę odporności ogniowej, która będzie pasować do Twojej nieruchomości.


drzwi zewnętrzne Gerda Star

Upewnij się, że szklane panele są również bezpieczne

Częstym problemem jest to, czy posiadanie okien w projekcie drzwi nie zagraża bezpieczeństwu.

Istnieją specjalne zabezpieczenia, takie jak opcje „anty-bandyckie” i „antybalistyczne” dla paneli szklanych w celu ochrony przed różnymi metodami włamania. Istnieje również elastyczność w dopasowaniu projektu okna do specyfikacji Twojej nieruchomości.

 

Zainstaluj elektroniczny system wejściowy

Zintegrowanie elektronicznego systemu wejściowego z drzwiami antywłamaniowymi zapewnia szereg funkcji. Najprostsze z nich to bezkluczykowy dostęp za pomocą panelu dotykowego lub danych biometrycznych. Oznacza to, że możesz wprowadzić swój własny kod cyfrowy lub rozpoznając odcisk palca i siatkówkę oka. Chroni to przed potencjalnym ryzykiem zgubienia kluczy i konieczności wymiany wszystkich zamków, a także zapewnia dodatkową wygodę polegającą na tym, że nie trzeba ich oczywiście odnajdywać.

 

Bardziej zaawansowane systemy oznaczają, że różne osoby mogą posiadać różne kody, co pozwala śledzić, kto wchodzi na posesję i o której godzinie. Dzięki systemowi kontroli domu możesz nawet ograniczyć dostęp, programując określone kody, aby działały tylko w określonych godzinach, na przykład, gdy w twoim domu był sprzątacz lub wykonawca.

 

Dodaj akcesoria zabezpieczające do swojego wejścia

Istnieje wiele rodzajów produktów zwiększających bezpieczeństwo Twoich drzwi wejściowych. Możesz zainstalować dzwonek do drzwi, który będzie wysyłał powiadomienia na Twój telefon, gdziekolwiek jesteś na świecie. Ten system może pełnić funkcję domofonu, umożliwiając natychmiastową rozmowę z każdym, kto stoi przed Twoimi drzwiami. Kolejne funkcje obejmują wykrywanie ruchu i nagrywanie wideo w celu uchwycenia wszelkich podejrzanych działań mających miejsce przed Twoją posesją.

 

Bezprzewodowe zawiasy i czujniki to również opcje powiadamiania o stanie drzwi i okien. Na przykład integracja z systemem sterowania umożliwiłaby otrzymanie ostrzeżenia, jeśli ustawisz alarm, nie zdając sobie sprawy, że tylne drzwi są otwarte.