PRZEWODNIK ZAKUPU DRZWI ANTYWŁAMANIOWYCH

Nadeszła wiosna, robi się gorąco i duszno, a Ty chcesz zostawić otwarte drzwi, żeby dopadła bryza. Problem polega na tym, że pozostawienie otwartych drzwi ułatwia intruzom dostanie się do domu. Możesz to naprawić, kupując drzwi bezpieczeństwa, aby wpuścić powietrze, jednocześnie uniemożliwiając komuś wkradanie się.


Drzwi stalowe

Wszystkie drzwi antywłamaniowe zapewniają pewien poziom ochrony, ale biorąc pod uwagę wystarczającą ilość czasu i odpowiednie narzędzia, wszystkie drzwi można przeniknąć. Sztuką jest znalezienie odpowiednich drzwi do swoich potrzeb.

 

Jakiego rodzaju drzwi antywłamaniowe potrzebuję?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo potrzebujesz ochrony i jak chcesz wyglądać w domu. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której jest dużo włamań, możesz chcieć uzyskać stalowe drzwi ze stalową siatką – to nasza  gama Invisi-gard  . Jeśli zależy Ci tylko na bezpiecznym wyglądzie, a jednocześnie dobrze wyglądającym, oferujemy gamę drzwi aluminiowych ze stalową siatką. Może nie przeszkadza Ci wygląd standardowych aluminiowych drzwi z kratką w kształcie diamentu. Lub możesz po prostu chcieć czegoś taniego i łatwego, aby powstrzymać robaki – są to tak zwane drzwi z moskitierą, drzwi z moskitierą lub drzwi z siatki.

 

Czego szukać

Istnieje wiele różnych typów drzwi z wieloma różnymi kombinacjami funkcji i stylów. Musisz mieć świadomość, że czasami produkt będzie reklamowany jako „drzwi z siatki bezpieczeństwa”, podczas gdy w rzeczywistości zabezpieczy Cię tylko przed muchami. Możesz również spotkać się z twierdzeniami, że drzwi to odpowiedniki bardziej znanej marki, takiej jak  Invisi-gard . Twierdzenia te są trudne do zweryfikowania i jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z firmą używaną jako porównanie.

 

Jednym z wyraźnych wskaźników wysokiej jakości drzwi jest to, że są wykonane na zamówienie. Dzieje się tak, ponieważ aby prawidłowo zabezpieczyć drzwi, muszą one ciasno pasować do unikalnego otworu drzwiowego z zapasem tylko milimetrów.

Ramy drzwi

Większość drzwi jest wykonana ze stali lub aluminium.

 

– Eksperci są zgodni, że drzwi stalowe – odpowiednio wykonane i zamontowane – to najlepszy sposób na zabezpieczenie domu. A jeśli Twoje drzwi spełniają australijskie standardy – tak jak  robi to Invisi-gard  – będziesz również chroniony przed korozją przybrzeżną.

– Aluminiowa jest drugą najczęściej spotykaną ościeżnicą, ale oferuje nieco mniejszą wytrzymałość niż jej odpowiednik.

– Najmocniejsze ościeżnice powinny mieć głęboki kanał odbiorczy, w który można włożyć kratkę lub siatkę. Z reguły im większy kanał oznacza mocniejsze drzwi.

Kolejna część drzwi to wypełnienie, które przechodzi do kanału odbiorczego. Wykonane są ze stalowych, aluminiowych lub odlewanych aluminiowych kratek ozdobnych.

 

Drzwi stalowe używają plastikowych zacisków lub śrub do utrzymywania stalowej siatki na miejscu. Plastikowe zaciski zmniejszają ryzyko korozji galwanicznej spowodowanej kontaktem ramy z siatką. Chociaż drzwi z zaciskami śrubowymi twierdzą, że siatka jest lepiej trzymana, nie ma jednak niezależnych dowodów na poparcie tego. Ludzie w promieniu 5 km od obszarów przybrzeżnych są lepiej obsługiwani z plastikowymi zaciskami – takimi jak te używane do produkcji   produktów Invisi-gard – ponieważ korozja zniszczy drzwi na długo przed kopnięciem ich przez intruza.

 

Na zakończenie

Zamki na klucz powinny działać z wkładką bębenkową z pięcioma kołkami lub równoważną. Zamek trzypunktowy – powszechnie określany jako zamek potrójny – zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, zapobiegając wykręceniu dolnej i górnej części drzwi przez intruza. Potrójne zamki również rozkładają siłę ataku.


jak bardzo potrzebujesz ochrony

Drzwi posiadają dwa, trzy lub cztery zawiasy w zależności od wielkości i potrzeb drzwi. Standardowe drzwi aluminiowe i drzwi ekranowane są wyposażone w dwa zawiasy, podczas gdy drzwi ze stali nierdzewnej (takie jak  Invisi-gard ) i drzwi z potrójnym zamkiem są wyposażone w trzy zawiasy. Cztery zawiasy są często używane, gdy drzwi są wyższe niż standardowa wysokość 2 metrów.